İstanbul’da vergi dairesinde rüşvet alan gelir uzmanı ve icra memuru 2 kişi tutuklandı

Vergi borcu olan bir kişiyi, tehdit ederek rüşvet istediği öne sürülen vergi dairesinde görevli gelir uzmanı ve icra memuru, Mali Şube ekipleri tarafından para aldıkları sırada suçüstü yakalandı. Gözaltına alınan 2 kişi tutuklandı.

Edinilen bilgiye göre, İstanbul’da vergi borcu olan bir kişi, Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı’na giderek vergi Dairesi’nde görevli gelir uzmanı ile icra memuru hakkında suç duyurusunda bulundu. Mağdur, kendisini arayan vergi uzmanı ile icra memurunun, borcu nedeniyle hesaplarına bloke konulacağını ancak bir miktar para karşılığında bu kararı erteleyebileceklerini söyleyerek rüşvet istediğini iddia etti. Bunun üzerine konuyla ilgili İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Nisan’ın ilk haftasında konuyla ilgili çalışma başlattı.

Yapılan çalışmalarda şüphelilerin mağdur kişiyi önce arayarak 20 bin lira karşılığında hesabına bloke konulmayacağını söylediği, mağdur kişinin bu parayı verdiğini ancak şüphelilerin bu sefer de 40 bin lira para istedikleri belirlendi.

Şüphelilerin, mağdurun Esenyurt’taki işyerine giderek paraları elden teslim aldığını öğrenen polis ekipler, şüphelileri yakalamak için söz konusu adrese gitti. Mağdur, seri numaraları belli olan paraları şüphelilere teslim etti. Şüpheliler parayı aldıktan sonra araçlarıyla adresten ayrılırken polis ekipleri, şüphelilerin aracını durdurarak 2 kişiyi gözaltına aldı. Gözaltına alınan şüphelilerin üzerinde yapılan aramalarda ise 2 cep telefonu, seri numaraları daha önceden alınan 5 bin lira ve soruşturmaya konu 10 bin lira olmak üzere toplam 15 bin lira nakit para, 1 sarı zarf ile lastikli desteler halinde toplam 11 bin 820 lira ve 200 dolar nakit para ele geçirildi.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen 2 şüpheli mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x